بیرجند
ملاقات مردمی با مدیر عامل دوشنبه هر هفته ساعت 8 الی 12

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق خراسان جنوبی: 364 نیروگاه های خورشیدی درخراسان جنوبی حال بهره برداری است

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق خراسان جنوبی: 364 نیروگاه های خورشیدی درخراسان جنوبی حال بهره برداری است

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق خراسان جنوبی بااشاره به اقدامات انجام شده درراستای تولید انرژِی از منابع تجدیدپذیرگفت: درحال حاضر364 نیروگاههای خورشیدی به ظرفیت3.7مگاوات درحال بهره برداری است.

به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق خراسان جنوبی،مهدی دادگر دردیدار نماینده مردم قاینات و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی که در این شرکت برگزار شد اظهار داشت: خراسان جنوبی دارای ۳۳۱ کیلومتر مرز مشترک با کشور افغانستان است.

وی با بیان اینکه طول شبکه حاشیه مرز استان ۳۸۱ کیلومتر است افزود: تعداد پاسگاه های برق دار ۴۴ پایگاه و تعداد برجک های برق دار نیز ۸۰ برجک است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق خراسان جنوبی به وضعیت تولید برق در سطح استان اشاره کرد و افزود: در مجموع ۷۳۲ مگاوات ظرفیت تولید برق در سطح استان است.

وی با بیان اینکه تعداد کل روستاهای برق دار در سطح استان یک هزار و ۶۳۰ روستا است گفت: سرانه خاموشی مشترکین و میزان تلفات شبکه های توزیع برق استان در وضعیت مطلوب تری از میانگین کشوری است.

دادگر میزان تلفات انرژی الکتریکی در سال ۹۸ در خراسان جنوبی را ۶.۹۶ درصد و میزان سرانه خاموشی مشترکین را 99 دقیقه در سال اعلام کرد.

وی به بحث توزیع مشترکین در استان اشاره و خاطرنشان کرد: تعداد کل مشترکین 381 هزار و 226 مشترک است که از این تعداد، مشترکین شهری 229 هزار و 660 مشترک، مشترکین روستایی 151 هزار و 566 مشترک، مشترکین سنگین 5 هزار و 63 مشترک معادل 1.33 درصد است..

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق خراسان جنوبی با اعلام اینکه 100 درصد روستاهای بالای 10 خانوار استان و تعداد کثیری از روستاهای بالای 5 خانوار نزدیک به شبکه برقدار است افزود: درصد برخورداری خانوارهای روستایی استان از نعمت برق 99.9 و برای خانوارهای شهری 100 درصد است.

دادگر بااشاره به اقدامات انجام شده در سطح استان تصریح کرد: پیشتازی در استفاده از انرژی های تجدیدپذیر، راه اندازی مرکز فوریت های برق متمرکز، استفاده از سامانه آنلاین اعلام زلزله و شناسایی محدوده تحت تاثیر زلزله، توسعه سیستم اتوماسیون در شبکه ۲۰ کیلوولت از جمله اقدامات انجام شده است.

 وی کلنگ زنی نیروگاه بادی درح را ازدیگراقدامات سال جاری درحوزه تولید انرژِی از منابع تجدیدپذیرعنوان کرد وافزود: تعداد نیروگاه های خورشیدی درحال بهره برداری 364 مورد به ظرفیت 3.7 مگاوات است.

 مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق خراسان جنوبی به نیروگاههای خورشیدی مستقل ازانشعاب اشاره کرد و یادآور شد: کل پروانه های صادره توسط ساتبا برای احداث نیروگاه ۲۶ مورد با ظرفیت ۱۶۴ مگاوات است.

دادگر اظهار داشت: در این راستا ۱۵ پروانه صادره با ظرفیت ۱۳۷.۵ مگاوات موفق به انعقاد قرارداد خرید تضمینی با ساتبا شدند و سه مورد به ظرفیت 18 مگاوات به شبکه متصل شده است.

وی راه اندازی گروه های خط گرم فرمان ازراه نزدیک درسطح استان را ازدیگراقدامات انجام شده عنوان کرد و بیان کرد: تعداد گروه های خط گرم فرمان از راه دور فعال ۱۱ گروه وتعداد گروه های خط گرم فرمان ازراه نزدیک فعال ۵ گروه است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق خراسان جنوبی پیاده سازی کامل سیستم GIS،احداث شبکه فیبرنوری در سطح مرکز استان،تجهیز و ارتقاء مرکز دیسپاچینگ، نصب سیستم موقعیت یابی خودرو، اجرای طرح نظام آراستگی محیط کار و اجرای پروژه های کاهش تلفات را ازدیگر اقدامات انجام شده عنوان کرد.

دادگردر این دیدار همچنین توضیحاتی درخصوص لزوم بازنگری در بخشی از قوانین برای فراهم شدن امکان بهره مندی از اعتبارات پیش بینی شده در قانون بودجه ارائه و حمایت های نمایندگان محترم استان را در این خصوص خواستار شد.


تعداد بازدید : 116
زمان انتشار : 1399/06/12

نظر شما درباره این مطلب چیست ؟


2 + 11 =
   
   

کلیه حقوق این وبسایت متعلق به شرکت توزیع نیروی برق خراسان جنوبی می باشد
استفاده از مطالب با ذکر منبع مجاز است

Power by : RAAKCMS